Home » Woonomgeving » Wijknieuws » Zuid » De 9 gouden regels van de brede school
 

De 9 gouden regels van de brede school

De Brede wijkschool Tilburg Oud-Zuid zit sinds een jaar in het gloednieuwe wijkcentrum Zuiderkwartier. Coördinator Marina Smits: “In de brede school zitten alle organisaties uit Oud-Zuid die werken voor kinderen van 0-12 jaar. Samen zetten we ons in om kinderen en ouders in de wijk iets extra’s te bieden. Zo’n 5 jaar geleden hebben we samen met het consultatiebureau, basisschool de Triangel, de Twern, de peuterspeelzaal en de GGD besproken waar we willen dat de kinderen staan als ze van de basisschool afgaan en wat wij daar aan kunnen bijdragen. Denk daarbij aan het geven van een gevoel van veiligheid, het leren van sociale vaardigheden en het aanbieden van regels en normen en waarden.”

De werkgroep Okido (Ouders, Kind, Idee / Integraal, Doen, Openheid) waar Marina voorzitter van is, heeft gesprekken met alle partners gevoerd en zo een visie voor de brede school ontwikkeld. “Eenmaal klaar hadden we wel een mooi verhaal op papier staan maar we wilden natuurlijk ook dat er echt iets mee gedaan werd. Daarom hebben we uit de visie 9 gouden regels gehaald zoals ‘wij groeten elkaar’ of ‘wij lossen ruzie met woorden op’. De regels gelden niet alleen op school maar ook bij naschoolse activiteiten. Er zijn leuke tekeningen bij gemaakt die kinderen van alle leeftijden begrijpen. Alle klassen en groepen van de peuterspeelzaal hebben deze getekende regels gekregen en er intensief aandacht aan besteed. De kinderen hielden een optreden waarin ze lieten zien hoe zij met de regels omgaan en maakten werkstukjes bij de regels. Een aantal ouders heeft een Bènkse aangevraagd met de 9 gouden regels. Dat staat nu op het schoolplein.”

Marina: “Doordat er het afgelopen jaar veel tijd in de verhuizing naar het Zuiderkwartier ging zitten zijn de gouden regels wat weggezakt. Dit schooljaar gaan we het weer oppakken. Binnenkort starten we met een kaartenbak met werkvormen hoe je om kunt gaan met de gouden regels. Daarnaast blijven we activiteiten organiseren om de samenwerking tussen alle partners te bevorderen. Er zijn naschoolse sportactiviteiten maar er wordt ook aandacht besteed aan kunst en cultuur.”

“Uiteindelijk zou ik willen dat de gouden regels voor de hele wijk gaan gelden en niet alleen voor de brede school”, zegt Marina. “De regels hebben namelijk ook veel te maken met leefbaarheid. Toen we net begonnen vertelden ouders me dat kinderen hen erop aanspraken als ze afval op straat gooiden. Dat is natuurlijk mooi, dan leeft het echt bij de kinderen.”

 

Vroegtijdig huuropzeggen beloond…

» Lees verder

Nog 4 woningen te koop in Oud-Zu…

» Lees verder